• O Fundacji

LogoFundacja2-strona001C.png

Fundacja Instytut Zielarstwa Polskiego i Terapii Naturalnych rozpoczęła nieformalną działalność jesienią 2020 roku, natomiast 5 maja 2021 została oficjalnie wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000898209.

Celem Fundacji jest upowszechnianie wiedzy o roślinach leczniczych, fitoterapii, terapiach naturalnych oraz propagowanie zdrowego i ekologicznego stylu życia.

Aktualny Zarząd Fundacji

Prezes Zarządu
dr n. med. Ewa Kuchowicz

Członek Zarządu
mgr Joanna Nestorowicz-Kiegiel

Członek Zarządu
mgr inż. Bartłomiej Byczkiewicz

Członkowie Fundacji w dniu 20 maja 2021 przeprowadzili zajęcia tworzenia ziołowych mydełek z przedszkolakami uczęszczającymi do Edukacyjnego Centrum dla Dzieci "Bajkowa Kraina" w Radomsku.

Fundacja IZPiTN była współorganizatorem pierwszego Festiwalu Kultury Zielarskiej Kocham Zioła, który odbył się w dniach 14-15 sierpnia 2021 w Arboretum SGGW w Rogowie.

Fundacja w dniu 22 września 2021 przeprowadziła warsztaty wykonywania mieszanek ziołowych dla firmy Tate&Lyle. Ponadto członkowie Fundacji od października 2021 do grudnia 2021 wraz z Domem Kultury Śródmieście w Warszawie organizowali wykłady zielarskie dla seniorów.

21 listopada członkinie Fundacji - Magdalena Hołub, Agnieszka Hernik i Marzena Wojtkowiak - przeprowadziły warsztaty zielarskie wraz z Fundacją La Cinta. 
  • Sklep zamknięty